Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Plakatowa reklama kusi pechowych maturzystów z Raciborza

03.07.2014 17:33 | 3 komentarze | żet

- Uczyłeś się dniami i nocami, a mimo to nie zdałeś matury? Sprawdź co w takiej sytuacji robią inni! - czytamy na reklamowanej w okolicy raciborskich szkół średnich stronie internetowej niezdalemmatury.pl.

Plakatowa reklama kusi pechowych maturzystów z Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczne matury wypadły nadzwyczaj słabo. Choć uczniowie szkół ogólnokształcących w zdecydowanej większości uporali się z egzaminem dojrzałości, to w innych szkołach było gorzej. W mechaniku matury nie zdał prawie co czwarty uczeń, w budowlance - prawie co trzeci, w ekonomiku - prawie co drugi. W zawodówce egzaminu dojrzałości nie zdało 3 na 5 maturzystów.

To właśnie do uczniów, którzy nie uporali się z egzaminem dojrzałości adresowane są reklamy, które w ostatnich dniach pojawiły się przy większości raciborskich szkół średnich. Krzyczący znak STOP a pod nim adres strony internetowej (www.niezdalemmatury.pl). Po wejściu na stronę internetową pojawia się zdjęcie zawalonego książkami i załamanego mężczyzny oraz napis: "Uczyłeś się dniami i nocami, a mimo to nie zdałeś matury? Sprawdź co w takiej sytuacji robią inni! Kliknij>>".

Po kliknięciu w odpowiednie miejsce oczom załamanego (lub nie) maturzysty ukazuje się grupa szczęśliwych młodych osób, które "uczą się za darmo" bez matury. Strona "niezdalemmatury.pl" jest po prostu reklamą jednej z ogólnopolskich sieci szkół policealnych (działa ona również w Raciborzu).

Polecamy również: Matura 2014: najlepsze wyniki w ogólniakach, dalej Mechanik, Budowlanka, Ekonomik i Zawodówka.