Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Premier Tusk jutro będzie rozmawiał ze związkami o Kompanii Węglowej

24.06.2014 12:27 | 2 komentarze | tora

Jutro, 25 czerwca odbędzie się kolejna tura rozmów związkowców z premierem Donaldem Tuskiem na temat rozwiązań ratujących polskie górnictwo.

Premier Tusk jutro będzie rozmawiał ze związkami o Kompanii Węglowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niepokój związkowców budzą sprzeczne deklaracje. Z jednej strony premier zapewnia, że nie będzie likwidacji kopalń. Z drugiej strony prezes zarządu Kompanii Węglowej Mirosław Taras wspomina nawet o groźbie upadłości całej firmy.

Przewodniczący górniczej Solidarności Jarosław Grzesik otwarcie krytykuje taką politykę informacyjną i ostrzega, że może ona negatywnie wpłynąć na atmosferę zbliżających się rozmów. - Trudno mi w tej chwili wytłumaczyć sprzeczne komunikaty płynące ze strony premiera i prezesa Tarasa. Zaistniała sytuacja stanowi przykład ignorowania strony społecznej przez pracodawcę, bo o wszystkim dowiedzieliśmy się z mediów - mówi lider największej organizacji związkowej działającej w branży. - Oczekujemy, że podczas spotkania pan premier rozwieje wszystkie spekulacje. Jedno natomiast mogę powiedzieć już dziś: jeżeli po wcześniejszych rozmowach padały stwierdzenia o umiarkowanym optymizmie panującym wśród przedstawicieli strony związkowej, to teraz ten optymizm jest znacznie słabszy - dodaje.

Do spotkania delegacji górniczych central związkowych z szefem rządu dojdzie w Warszawie.