Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w farnym. Proboszcz mówił o chlebie i widzach

Msza poprzedzająca procesję do 4 ołtarzy odbyła się na Rynku. Ks. Ginter Kurowski apelował w kazaniu by wierni pamiętali o modlitwie dziękczynnej przed posiłkami, a do kościoła nie przychodzili jako widzowie.

- Nasze matki pielęgnowały tradycję robienia znaku krzyża na bochenku chleba i całowania go gdy spadnie na ziemię. Czy dziś przekazujecie dzieciom ten piękny zwyczaj? - pytał licznie zgromadzonych wiernych. Wypełnili połowę płyty rynku i ogródki przy restauracjach. Proboszcz Kurowski zwrócił też uwagę, by na mszę nie przychodzić jako widz i krytykować duchownych "że się spieszą czy źle śpiewają" i przyjmować komunię świętą. - Bo Pan Bóg przychodzi do każdego, dobrego czy złego. Dziś obniesiemy go ulicami miasta - powiedział ksiądz.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~parafianin (83.30. * .200) 28.06.2016 08:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wierzący , klupnij w ten gupi łeb. Twój GURU czytaj Kurowski wykorzystuje swoje stanowisko do gromadzenia KASY, reszta sie nie liczy, ciemny lud utrzymuje darmozjada który okrada od lat swoją parafię i swoich parafian, celowo użyłem określenia SWOICH, bo swoich okrada się bezkarnie.

wierzący 19.06.2014 23:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wasi ojcowie przez wszystkie wieki klękali na przyjęcie Komunii Św., podczas wielu części Mszy Świętej: od Święty Święty Święty aż do Ojcze nasz, od Baranku Boży do zakończenia Komunii Św., na Boże Błogosławieństwo rozważając Mękę i Śmierć Pana Jezusa podczas każdej Mszy Świętej. A co wyście zrobili? Daliście sobie wyprostować wasze kolana przed Majestatem Boga Najwyższego, w postawie pychy. Upadnij na kolana ludu czcią przejęty... Odrzuć modernistyczne błędy heretyczne, które tak trawią od wewnątrz Kościół Święty Rzymsko-Katolicki, aby go zniszczyć naszymi rękami - wierzących. Przestrzegam: Każdy kto trwa w sposób świadomy w herezji i nadal pomimo upomnień dalej postępuje jak heretycy i zwiedzeni przez ich zgubną ideologię nauki kapłanów rozszerzających te herezje jest ekskomunikowany mocą wiążącą samego prawa, której nikt nie musi nam jej ogłaszać. Kto zgłębi problem zgubnego modernizmu w Kościele Świętym zrozumie. Trwajmy mocno w wierze świętej katolickiej naszych ojców i nie dajmy się zwieść heretycznemu zgubnemu modernizmowi. Nie wstydź się klękać. Broń swojej wiary. Czy Syn Człowieczy gdy przyjdzie znajdzie jeszcze wiarę? Odpowiedź może okazać się dla wielu z nas niestety zaskakująco tragiczna.

kabała 19.06.2014 18:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

kalina w miejscu publicznym każdy może "zrobić paradę", również Ty!

kalina 19.06.2014 17:59
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Rynek jest miejścem publicznym jakim prawem robicie tam parade ?