Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Kultura

Stacja Sub-Kultura o GRH "Powstaniec Śląski"

04.06.2014 15:28 | 0 komentarzy | ż

Kazimierz Piechaczek opowiada o początkach stowarzyszenia, prowadzonych działaniach, współpracy z władzami miasta oraz planach na przyszłość.

Stacja Sub-Kultura o GRH "Powstaniec Śląski"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

- Nasze działania polegają na współpracy z innymi stowarzyszeniami i grupami o podobnych zainteresowaniach, przedstawiamy żywe lekcje historii, czyli inscenizacje, rekonstrukcje historyczne, a także wystawy w schronie, który użytkujemy od 2010 roku - mówi Kazimierz Piechaczek z Grupy Rekonstrukcji Historycznej Powstaniec Śląski.

Stowarzyszenie GRH Powstaniec Śląski w Wodzisławiu Śląskim powstało w 2009 roku. Więcej informacji w materiale wideo.


Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK w maju zakończyło realizację projektu "Telewizja Internetowa. Monitoring Grantów Kulturalnych". W jego ramach został stworzony portal poświęcony kulturze Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego - Stacja sub-kultura. Chociaż działania projektowe dobiegły finiszu, Stacja Sub-Kultura wciąż nadaje, czego świadectwem jest dołączony do artykułu materiał wideo. Projekt " Monitoring Grantów Kulturalnych"  był realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.