środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia na Śląsku:

Bezpieczny jak mieszkaniec Gminy Kornowac

30.05.2014 08:24 | 0 komentarzy | żet

Policja i straż miejska przedstawiła radnym raport dotyczący bezpieczeństwa w gminie.

Bezpieczny jak mieszkaniec Gminy Kornowac
Na zdj. (od lewej): dzielnicowy Józef Kubański i komendant powiatowy policji w Raciborzu Paweł Zając. 29 maja gościli na Sesji Rady Gminy Kornowac.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W Gminie Kornowac jest bezpiecznie. To wynika z liczb. W powiecie raciborskim mamy o wiele więcej zdarzeń, o wiele więcej zdarzeń kryminalnych - powiedział na majowej sesji Rady Gminy Kornowac komendant KPP w Raciborzu Paweł Zając. W całym 2013 roku na terenie gminy odnotowano po 5 przypadków włamań i kradzieży, z czego w jednym przypadku "łupem" włamywacza-złodzieja padła butelka wódki i kiełbasa. Ten przykład, choć ma zabarwienie humorystyczne, jest znamiennym dla całej gminy. - 12 lat temu, gdy zostałem tutaj dzielnicowym, rocznie w gminie rejestrowano 100 przestępstw i 30 włamań. Teraz mamy 52 postępowania o przestępstwa i 5 włamań - powiedział dzielnicowy Józef Kubański.

Sprawozdanie ze swojej aktywności na terenie gminy przedłożyli radnym także komendant Straży Miejskiej w Raciborzu Wiesław Buczyński i dzielnicowy straży miejskiej Mieczysław Nowak. W minionym roku SM ujęła 1 osobę poszukiwaną przez policję, eliminowała przypadki dewastacji dróg polnych i zasiewów pól, wyłapywała bezpańskie psy, karała mandatami za nieprzestrzeganie przepisów o gospodarce odpadami na terenie gminy, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku itp. - Chciałem podziękować wójtowi, sołtysom, radnym, policji. Mamy częsty kontakt i dzięki temu możemy skutecznie działać. Cieszy nas również wzrost zaufania społeczeństwa - mówił dzielnicowy Mieczysław Nowak.

Radni cieszyli się również ze spadku przestępczości nieletnich. Zdaniem przewodniczącego komisji rolnictwa Eugeniusz Kura, wiele dobrego na tym polu czynią prowadzone przez policjantów i strażników miejskich pogadanki z dziećmi i młodzieżą w szkołach. - Dobra praca daje efekty - komentuje.

Wójt i rada gmina podziękowali funkcjonariuszom za codzienną służbę. - Nie jesteśmy oazą spokoju, ale z satysfakcją spostrzegamy, że codzienna współpraca, komunikowanie się, przynoszą efekty w postaci tej statystyki, bo liczby nie kłamią. Bez komunikacji, wzajemnego wspierania się, nie moża byłoby tyle zdziałać. To jest układ zamknięty dbający o bezpieczeństwo naszej społeczności lokalnej - komentował raport dot. bezpieczeństwa na terenie gminy przewodniczący rady Mirosław Małek.

Ludzie:

Eugeniusz Kura

Eugeniusz Kura

Radny Powiatu Raciborskiego, sołtys wsi Pogrzebień w gminie Kornowac. W latach 2014 - 2018 przewodniczący rady gminy Kornowac.

Mirosław Małek

Mirosław Małek

Radny Gminy Kornowac.