Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Robert Myśliwy odpowiada Annie Ronin i ujawnia korespondencję

W związku z opublikowanym dziś na Państwa portalach listem pani Anny Ronin, w którym odnosząc się m.in. do mojego oświadczenia, ujawniła treść naszej prywatnej korespondencji i zarzuciła mi m.in. szantaż, proszę o opublikowanie mojego wyjaśnienia w tej sprawie w raz z pełną korespondencją, na którą powołuje się kandydatka na prezydenta Raciborza - pisze Robert Myśliwy.

Robert Myśliwy odpowiada Annie Ronin i ujawnia korespondencję

Proszę by Państwa czytelnicy poznali nie tylko treść ale także daty i godziny wiadomości, które wysyłaliśmy do siebie w ostatnich dniach. To dla mnie bardzo ważne, bo z jednej strony wyjaśni Raciborzanom część moich motywacji związanych z udzieleniem oficjalnego poparcia panu Mirosławowi Lenkowi, a z drugiej przedstawi prawdziwy obraz kandydatki Mniejszości Niemieckiej ubiegającej się o najwyższy urząd w naszym mieście.

W przeciwieństwie do Anny Ronin nie mam w zwyczaju upubliczniać prywatnej korespondencji, ale kandydatka na prezydenta Raciborza swym oświadczeniem nie pozostawiła mi wyboru. Poniżej mogą Państwo przeczytać mój dialog prowadzony z Anną Ronin od pierwszych dni jej kampanii wyborczej do teraz.

Gdy Anna Ronin wystartowała w wyborach, byłem zaskoczony. Wielu z nas było. Od razu spotkała się z falą krytyki na internetowych forach. Zrobiono z niej "Annę German", zaczęto wyciagać trudne sprawy rodzinne. Poczułem wobec Anny empatię i postanowiłem wysłać do niej pierwsze wyrazy wsparcia i uznania. Anna podziękowała i nie pytając mnie o zgodę upubliczniła treść wiadomości ode mnie na swoim wyborczym profilu. Poczułem się dziwnie.

W noc wyborczą, gdy spłynęły pierwsze wyniki pogratulowałem jej dobrego rezultatu. Podziękowała.

Przyszedł czas by uznać Annę Ronin za poważnego kandydata, a nie - nie przymierzając - Sierotkę Marysię. Wtedy zainteresowałem się bliżej jej kandydaturą. Znałem Annę wcześniej, ale to był epizod, bo pojawiła się w NaM tuż przed wyborami w 2010 r. by skorzystać z miejsca na naszych listach, po czym zniknęła bez śladu i nie było jej w strukturach stowarzyszenia, które założyłem, do dziś. W tym samym czasie, gdy Anna startował z naszych list, jej mąż Dariusz wystarował z listy Platformy Obywatelskiej z Mirosławem Lenkiem na pokładzie. (Wtedy Mirosław Lenk jej nie przeszkadzał!). Anna ukryła ten fakt przed NaMi, co skutkowało gorącą dyskusją a w konsekwencji  jej spadkiem z 1 na 4 miejsce na liście wyborczej w okręgu trzecim. W wyborach przepadła z kretesem.

Moje zainteresowanie jej programem i zapleczem skutkowało kolejnym mailem. Pytanie o zaplecze, specjalistów i przedsiębiorców nieoczekiwanie wywołało agresję. Zamiast odpowiedzieć na pytanie życzliwego jej kolegii i wyborcy Anna rzuciła się na mnie z pazurami. A potem było już tylko gorzej. Sami mogą Państwo przeczytać w załączniku poniżej. To prawdziwy obraz kandydatki Anny Ronin. Stąd też moje oświadczenie.

Tak nie zachowuje się człowiek, który pragnie zyskać w wyborach szerokie poparcie społeczne. Któremu zależy na wyborcy. Który chce służyć ludziom. Ja nie chcę takiego prezydenta!

Robert Myśliwy


[PONIŻEJ KORESPONDENCJA ROBERTA MYŚLIWEGO I ANNY RONIN]

24 października
2014-10-24 00:32
Robert Myśliwy:

Witaj Anno. Gratuluję charakteru, odwagi, zdecydowania. Już teraz pokazałaś, że nie trzeba mieć za sobą marki ogólnopolskiej partii, szerokiej koalicji środowisk, wykreowanego medialnego wizerunku, by dowieść, że demokracja nie jest dla wybranych, lecz dla wszystkich. Życzę Ci dobrego odbioru społecznego i znaczącego wyniku 16 października. Powodzenia. rm

2014-10-24 09:48
Anna Ronin:

Cześć Robert. dziękuję, takie słowa są dla mnie bardzo ważne i szanuję je bardzo. Liczę też na dobry wynik, działam dalej. Pozdrawiam

poniedziałek
2014-11-17 09:20
Robert Myśliwy:

Szczere gratulacje. Do Lenka brakuje niewiele. Dawid znokautowany. Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jeszcze raz gratuluję. rm

2014-11-17 09:34
Anna Ronin:

dzięki

poniedziałek
2014-11-17 15:22
Robert Myśliwy:

Anno, wiele można przeczytać na temat Twojego tajemniczego zaplecza specjalistów i przedsiębiorców. Dlaczego ci ludzie są bez twarzy? Dlaczego nie chcesz pokazać ich w kampanii? Pytam zupełnie na serio. Dlaczego chcesz by wyborcy kupowali kota w worku? - przecież poza sobą nie masz nikogo w radzie. Wiem, że kłamstwo powtarzane 100 razy staje się prawdą, więc staram się mieć dystans do hejterów, którzy próbują przypiąć Ci różne łatki. Jednak dla mnie transparentność i uczciwa komunikacja z ludźmi to podstawa funkcjonowania samorządu. Czy możesz powiedzieć, kto za Tobą stoi poza 11 byłymi kandydatami do rady, których mało eksponowałaś w swojej kampanii. Nie ukrywam, że jeżeli nie usłyszę od Ciebie konkretów na ten temat, rozważę zaangażowanie się w kampanię Twojego kontrkandydata. Pozdrawiam. rm

wtorek
2014-11-18 09:28
Robert Myśliwy:

Czekam Anno na odpowiedź.

2014-11-18 09:43
Anna Ronin:

Szanowny Robercie, Twoja argumentacja, że w razie odmowy zdradzenia mojego zaplecza Ty poprzesz Mirosława Lenka jest dla Twojej osoby wręcz kompromitująca. Wierzyłam w to, że Ty, jako były kandydat na prezydenta nie chciałeś tylko wymiany samego prezydenta a chciałeś lepszego Raciborza, w którym nie rządzi tylko układ a ludzie mają godną pracę i mogą godnie żyć. Moim zapleczem są ludzie, którzy niekoniecznie chcą wychodzić przed szeregi i nie chcę szafować ich zaufaniem. Ja mam do Ciebie pytanie: dlaczego Ty zrezygnowałeś z działalności politycznej?

2014-11-18 09:45
Robert Myśliwy:

Odpowiem na Twoje pytanie do bólu szczerze, jeżeli Ty odpowiesz na moje wcześniejsze, zgoda?

2014-11-18 10:29
Robert Myśliwy:

?

środa
2014-11-19 01:39
Robert Myśliwy:

Rozumiem Anno, że wybrałaś milczenie. Nie na tym polega samorząd. W takim razie na mój głos nie licz.

środa
2014-11-19 10:15
Anna Ronin:

Robert, nie jestem głupia a Ty wydawałeś się mądrzejszy, te ideały, które miałeś, chyba legły w gruzach dla jakiejś posadki, bardzo szkoda, ja nie ulegnę


Czytaj również:

 

Ludzie

Anna Ronin

Radna Miasta Racibórz

Robert Myśliwy

Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
koło 23.11.2014 15:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

KikiRundall-Czemu tak uważosz? Może mo zwyczajnie coś obiecane i robi to w swoim intersie, jak tobie ktoś by zaproponowoł dobry stołek, to byś na łbie stanył, aby dać poparci, bo wiysz że jak twoii poparci wygro, to stołek mosz murowany, tak wyglado dmokracja, bezto głosuja na Nowo Prawica, kiero je antydmokratyczno.

KikiRundall 23.11.2014 14:00
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Zachowanie Roberta Myśliwego zakrawa o paranoje.

Wyborca6243255 23.11.2014 00:08
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

panie Gajowy zarówno treść Pańskich zarzutów pod adresem Pani Ronin jak i treść korespondencji oraz samo jej upublicznianie trąci skrajną desperacją i zwykłą malućką dziecinną zazdrością. Naprawdę nie mam pojęcia gdzie Pan w przedmiotowej korespondencji zauważył jakąkolwiek agresję czy też pazury że strony Pani Ronin. Pomijając fakt, że zachowuje się Pan jak 5-letni gówniarz, szantarzysta to sugeruję wizytę co najmniej u psychoanalityka. Z POWAŻANIEM wyborca ale na szczęście nie Pański, a i dziękuję za utwierdzenie mnie w moich poglądach politycznych.

koło 22.11.2014 22:06
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

marcic-Widocznie ciepłe stołki rozdają w zamian za poparcie, widać dużo nowych stołków szykują, bo kandytdatka poważna, to i dużo stołków trzeba szykować, bo za darmo to i pies nie szczeko.

marcic 22.11.2014 21:51
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Albo mi powiesz albo poprę Lenka, no kurna to jest przedszkole czy co? Niby poważny człowiek, wykształcony, nauczyciel a zachowuje się jak małe dziecko. A kiedyś był wielkim przeciwnikiem Lenka.

Baldobin 22.11.2014 20:37
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

No i brawo Robert. Bo Ronin wpusci do urzedu Mike i bedzie pozamiatane. Warto poczytac co wyprawiaja http://www.wswietle.com. straszne.

erwin 22.11.2014 20:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

jak w Rybniku, aula PWSZ. godzina 17 00. A nie studio radiowe o13 00.

dereks 22.11.2014 20:05
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Raciborzanie!!! żądajmy profesjonalnej debaty w publicznym miejscu

kizuak 22.11.2014 17:15
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

@ koło Dlaczego teraz nie "krzyczysz",że gorolka chce dorwać się rządzenia w Raciborzu?

Ralph_Demolka 22.11.2014 17:02
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Szczery gest ze strony Roberta Myśliwego. To byłby najlepszy kandydat na prezydenta gdyby startował. Może w następnych wyborach. Z łatwoścą pokona wtedy duet Ronin z Wacławczykiem bo taka para jest jak łączenie ognia z siarką. Takie będzie ich rządzenie. Z tego co ćwierkają wróbelki to panowie bliscy tej pani niezbyt długo z nią wytrzymują.

koło 22.11.2014 16:33
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Jakim trzeba być idiotą, aby strzelać sobie w kolano i myśleć przy strzale, że to kolano wroga. Przecierz jak by nie patrzeć, ale Annie Ronin doda ten artykuł głosów bez wątpienia.

ble 22.11.2014 16:19
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

Boże, Panie, weź Pan odejdź z honorem, a nie jak szczur, bez jaj, co nie umie się pogodzić z przegraną.