Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kieca podał Gawędę do sądu i wygrał (aktualizacja)

Mieczysław Kieca pozwał w trybie wyborczym kandydatów Prawa i Sprawiedliwości za publikowanie nieprawdziwych jego zdaniem informacji w gazetce wyborczej PiS "Twój Wodzisław".

Kieca podał Gawędę do sądu i wygrał (aktualizacja)

Pozew wysłany został w czwartek. Dotyczył Adama Gawędy, kandydata na prezydenta, Jolanty Góreckiej, kandydatki do rady miasta i Ryszarda Zalewskiego, kandydata do rady powiatu. Dziś w rybnickim wydziale zamiejscowym Sądu Okręgowego w Gliwicach zapadł wyrok w trybie wyborczym.

Adamowi Gawędzie sąd nakazał zaprzestać rozpowszechniać informację, że Wodzisław wydaje rocznie 2,5 mln zł na promocję. Według sądu Adam Gawęda nie może też zarzucać Mieczysławowi Kiecy brak współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, czego skutkiem miał być brak inwestorów i strefy ekonomicznej w Wodzisławiu. Adam Gawęda ma zamieścić stosowne sprostowanie m.in. na portalu nowiny.pl.

W sprawie Jolanty Góreckiej sąd orzekł, że rozpowszechnia niezgodne z prawdą informacje, iż projektantem Rodzinnego Parku Rozrywki jest firma 10m2 Jonasza Kuleja, syna naczelnika wydziału architektury UM Wodzisław.

Jolanta Górecka ma zamieścić stosowne sprostowanie, a także przeprosiny, m.in. na łamach portalu nowiny.pl.

Odnośnie Ryszarda Zalewskiego sąd oddalił pozew. Mieczysław Kieca wytknął mu rozpowszechnianie informacji, że władze rokrocznie podnoszą podatki, czym ratują budżet miasta. Sąd nie podzielił jednak stanowiska Mieczysława Kiecy.

Orzeczenie jest nieprawomocne, stronom przysługuje odwołanie.

- Zastanawiam się, czy złożyć zażalenie. Mam czas do godz. 16.50 w sobotę. Na razie analizuję uzasadnienie decyzji sądu - mówi Adam Gawęda.

 

Do postanowienia sądu odnosi się Jolanta Górecka: "Wyrażam zdziwienie że p. Mieczysław Kieca podał mediom informacje o wyroku, który nie jest prawomocny. Jednocześnie cieszę się, iż doszło do dzisiejszej rozprawy, gdyż podczas procesu ujawnił sie kompromitujący fakt dla Urzędu Miasta, a także samego Mieczysława Kiecy, jako szefa magistratu. Projektantem Rodzinnego Parku Rozrywki jest firma WIFRABUD S.C. Potwierdziło się zatem przypuszczenie o powiązaniach Naczelnika Wydziału Inwestycji, Architektury i Geodezji Pana Winicjusza Kuleja z firmą WIFRABUD S.C., wykonującą inwestycję na rzecz miasta. Wspólnikami tej firmy są p. Dorota Sobala i Jolanta Kulej (prywatnie żona Naczelnika Kuleja). Zatem ich syn p. Jonasz Kulej będąc wcześniej pracownikiem w/w firmy, wypowiadajac się publicznie i przypisując sobie koncepcję Parku Rozrywki nie reprezentował jeszcze swojej firmy 10m2. Rozważam również, w związku z zaistniałymi porażajacymi faktami zgłoszenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Urzędu Miasta i Prezydenta."

 

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

42 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
idla 30.07.2016 22:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

to jest cały prezydent,wydaje decyzje sprzeczne z interesem mieszkańców,dalej glosujcie na to całe towarzystwo co teraz kręci lody w Wodzisławiu

~wielkisyf (80.238. * .106) 30.07.2016 14:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

to prawda, że wciąż podnoszone są podatki !!! ja mieszkam dopiero od 2 lat w mieszkaniu wlasnociowym, a juz to odczuwam!!! ciagniecie z ludzi ile sie da!!! ponadto dostalam upomnienie za 8 zl niedoplaty (poniewaz wczesniej niz przyszla decyzja o podwyzce zaplacilam ten parszywy podatek), i po prostu zapomnialam doplacic, to juz mi pismo wyslaly hieny. jak jakiemus najgorszemu dluznikowi, wstyyyd. trzeba stad uciekac poki jest czas, teraz jeszcze bedą nas zywcem wędzic i dusić, bo zgoda na palenie opon na marklowickiej zdaje sie podpisana. szkoda mi tego miasta, bo moglby miec potencjal, a tak to nawet potencjal stracil a co dopiero szanse na życie.

ergo 21.07.2016 22:35

SWD1 po co narzekasz jest nowy inwestor SPALARNIA OPON ;)

~SWD1 (46.134. * .254) 21.07.2016 22:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A gdzie ta "strefa ekonomiczna" i ile inwestorów przyciągnęła? Panie Kieca ile nowych miejsc pracy powstało w tej "strefie" jakie firmy powstały? Lg? Sony? GM? No dobra może chociaż cos z grupy automotive? Baja bongo Baja. Lepiej plac zabaw zróbmy! No po co komu nowe mieszkania na nowym osiedlu. Zresztą płaszcze dalej, że Wodzisław ma coraz mniej mieszkańców i nadal nic nie róbcie, żeby przyciągnąć młodych.

Objektywny 25.11.2014 12:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oojczeeeee.....ale mogą być222

gminny_patriota 24.11.2014 20:56
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

omatkoooo.... zeby wiekszych prblemow nie bylo111

mhl999 14.11.2014 23:44
oceniono 20 razy
-14
Zgłoś

to miasto długo normalne nie będzie jak jednostki będą grzebać i wytykać błędy bez względu kto będzie u steru - wystarczy popatrzeć jak posłowie PiS, PO i inni podróżują po świecie. Najwyraźniej członkowie tych ugrupowań mają taki system wartości :) prawda jest taka, że w nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś poleci ze stołka a ktoś nie czy to któryś radny czy prezydent. kopać i tak trzeba będzie :)

mhl999 14.11.2014 23:41
oceniono 13 razy
-9
Zgłoś

@elektryk - to przeczytaj ostatnie 3 zdania i włącz myślenie ;) potem poszukaj artykułu z nowin, który był na pierwszą stronę o placu zabaw w kontekście "zamówień bez przetargów" i pokaż mi jeszcze ten wpis/materiał PiSu - mniejsza oto kto jest autorem - nt wspomnianej firmy i jarów przed 02.07.2014 - jeszcze lepiej jakbyś to uzupełnił działaniami pod kątem prokuratury, którą teraz straszy pani Górecka. W przypadku braku takich działań to chyba możesz mówić o cwaniactwie, układach i innych cudach w imię nie wiem tylko czego :)

idla 14.11.2014 23:35
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

elektryk sądy działają na Mietka jak dopalacze

elektryk 14.11.2014 23:31
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Dobranoc, mam nadzieję że w normalnym mieście w PN, bez sitw, cwaniactwa i strachu.

elektryk 14.11.2014 23:21
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

mhl, to raczej Ci muszę włączyć światło. Ty piszesz o placu zabaw, a Górecka o jarach, to dwie sprawy, owszem połączone Kulej Family, ale jednak są to dwie sprawy. Więc po co ta zjadliwość. Z PiS Ci nie po drodze, co nie znaczy że musisz się rzucać na niego z samej zasady.

mhl999 14.11.2014 23:18
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

dobranoc i do usłyszenia w nowej rzeczywistości ;)

mhl999 14.11.2014 23:17
oceniono 8 razy
-6
Zgłoś

@elektryk - jak zwykle potrzeba cię oświecić. masz http://www.nowiny.pl/101023-niemoc-w-urzedzie-plac-zabaw-niczym-pole-minowe-ale-zgodny-z-norma.html i powiedz mi jak to jest, że PiS się do czegoś dokopał skoro wspominam o tym parę miesięcy wcześniej. pokaż mi wcześniejszą publikację PiSu :) @tadziuraj - bo lepiej się kopie z zewnątrz. naprawdę uważasz, że dobrze wiem co się dzieje? bo ja twierdzę, że jeszcze bardzo mało wiem, a jak mi się coś nie podoba o tym piszę ale sprawdzam dokładnie a nie piszę bzdur jak kandydatka na radną.

młot_na_lemingi 14.11.2014 22:56
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

A mi jest przykro, że osoba (jedna z rzekomych wspólniczek Wifrabudu), którą w jakiś sposób ceniłem za jej działalność kulturalną jest zamieszana w takie kwiatki... Ręce opadają. Nepotyzmu w tym kraju nie da się najwyraźniej wytępić.

MateuszKania 14.11.2014 22:55
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Proponuję zapoznać się z oświadczeniem Kani: http://knpwodzislaw.pl/index.php/14-artykuly/120-oswiadczenie-mateusza-kani, a szczególnie w temacie kapitalizmu kompradorskiego

elektryk 14.11.2014 22:52
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

ciekawi mnie czemu Kieca ciągnął po sądach Górecką, jak siedział z tymi Kulejami na bombie.

tadziuraj 14.11.2014 22:19
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

dodaj do tego pustkę na placu budowy w jarach, od paru tygodni ani sprzetu ni pracowników, a czas leci, czy bedzie powtorka z rozrywki i kolejna firma pitneła Kiecy z inwestycji?

idla 14.11.2014 22:15
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

mhl999 jak z tym programem Rodzina na swoim dobrze ?

idla 14.11.2014 22:12
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

rodzina na swoim ha,ha to jakiś program PO i oni go wcielili w życie,aby żyło sie lepiej,to jest ta sitwa miejska ,to tylko promil sitwy

idla 14.11.2014 22:09
oceniono 7 razy
7
Zgłoś

ale tu pełno klakierów Mietka(troli mietoli)

tadziuraj 14.11.2014 22:09
oceniono 8 razy
8
Zgłoś

mhlu dla mnie to zagadka, czemu ty nie masz tej odwagi i nie idziesz do rady, a kogoś krytykujesz, dobrze wiesz co sie dzieje na urzedzie i jeszcze ich wzmacniasz, co z tobą?? akurat Jonasz przypisuje sobie wszędzie ten park czy ma znaczenie pod jaką firmą, matki czy ojca???? to jest zarąbiste info że rodzinka działa w komplecie.. haha

elektryk 14.11.2014 22:00
oceniono 9 razy
9
Zgłoś

mhl, to co prezentujesz, to moralność Kalego, nie oburzasz się na powiązania, a jedynie walisz w PiS, bo się dokopał do Wifrabudu i dziwnych powiązań personalnych. Brawo.

mhl999 14.11.2014 21:56
oceniono 10 razy
-6
Zgłoś

miałem się nie odzywać, ale ludzka głupota mnie po prostu przeraża :)

mhl999 14.11.2014 21:56
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

hahaha - rozwalacie mnie, kiedy pisałem o placu zabaw to jakoś nikt nie kwapił się do poszukiwań teraz nagle kandydatka na radną miejską Jolanta Górecka wyciąga wnioski z kosmosu - to ja się zapytam gdzie była wcześniej - teraz się po wyroku obudziła? ilu takich pseudo działaczy potrzeba w radzie? to ma być realna opozycja, która się budzi kiedy grunt pod nogami się pali. ile ta pani nieprawidłowości w urzędzie wyciągnęła lub ciągnące się procedury bo jakoś sobie nie przypominam takich spraw. proszę sobie pisać górnolotne pisma do prokuratury, jak pani chce to dorzucę jeszcze jeden wątek ale obawiam się, że w przypadku projektu jarów może skończyć się wielkim nic. współczuję ludziom, którzy zagłosują na takich reprezentantów pis.u - chcecie poprawiać urząd to róbcie to non stop.

jerzy14 14.11.2014 21:45
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

To teraz Mieczysław Prawdomówny Kieca niech prawdę powie, co ze zwrotem dotacji z „Innowacyjnej szkoły” i odzyskaniem tej kwoty od osób winnych w tej sprawie? Co z ponad 2 mln kary dla Satbudu, czy Satbud zapłacił? Co ze zwrotem ponad 10 tys. zł przez podróżników z rejsu „Wodzisław Śląski dookoła świata”, czy podróżnicy pieniądze oddali? Co z dotacją do Rodzinnego Parku Rozrywki, czy Miasto ją utraci? Na co Kieca czeka? Na po wyborach?

zxc 14.11.2014 21:41
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Spokojnie i tak kieca pewnie nie wygra, miał swoje 8 lat i to wystarczy. Ludzie chcą zmian.

tadziuraj 14.11.2014 21:34
oceniono 9 razy
7
Zgłoś

takich kwiatków Kiecy z pewnością wyjdzie więcej !!!!! takie działania to kryminał !!!!!!! tymczasem to tematy tabu, jak w komunie...... i on śmie targać do sądu ludzi o takie pierdoły?? zrobił sobie szoł i mysli że ludzie sie na to nabiorą....a co on reprezentuję??

jerzy14 14.11.2014 21:33
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

"Jonasz Kulej z firmy zaangażowanej w przygotowanie koncepcji wstępnej parku dodaje, że jest to bardzo sensowna i przemyślana inwestycja. – To odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców a nie inicjatywa robiona na siłę pod jakiś europejski projekt. Przygotowując koncepcję prowadziliśmy długie rozmowy nie tylko z fachowcami w tej dziedzinie, ale przede wszystkim z mieszkańcami Wodzisławia, od najmłodszych po tych starszych – twierdzi Jonasz Kulej." (nowiny.pl w 2012 r.)

elektryk 14.11.2014 21:31
oceniono 9 razy
5
Zgłoś

Do postanowienia sądu odnosi się Jolanta Górecka: "Wyrażam zdziwienie że p. Mieczysław Kieca podał mediom informacje o wyroku, który nie jest prawomocny. Jednocześnie cieszę się, iż doszło do dzisiejszej rozprawy, gdyż podczas procesu ujawnił sie kompromitujący fakt dla Urzędu Miasta, a także samego Mieczysława Kiecy, jako szefa magistratu. Projektantem Rodzinnego Parku Rozrywki jest firma WIFRABUD S.C. Potwierdziło się zatem przypuszczenie o powiązaniach Naczelnika Wydziału Inwestycji, Architektury i Geodezji Pana Winicjusza Kuleja z firmą WIFRABUD S.C., wykonującą inwestycję na rzecz miasta. Wspólnikami tej firmy są p. Dorota Sobala i Jolanta Kulej (prywatnie żona Naczelnika Kuleja). Zatem ich syn p. Jonasz Kulej będąc wcześniej pracownikiem w/w firmy, wypowiadajac się publicznie i przypisując sobie koncepcję Parku Rozrywki nie reprezentował jeszcze swojej firmy 10m2. Rozważam również, w związku z zaistniałymi porażajacymi faktami zgłoszenie do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Urzędu Miasta i Prezydenta."

elektryk 14.11.2014 21:19
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

nie uprzedzaj faktów. Szukaj w firmie Wifrabud. A jeśli jesteś naprawdę obiektywna powinno Cię to otrzeźwić. I w niedzielę nie będziesz mieć wątpliwości.

tumiwisia 14.11.2014 21:15
oceniono 10 razy
-4
Zgłoś

@elektryk czytać ze zrozumieniem uczyli mnie w szkole skoro tak cię to interesuje. Naprawdę uwierzcie - wasze ujadanie nie spowoduje, że kłamstwo będzie prawdą.

elektryk 14.11.2014 20:58
oceniono 7 razy
3
Zgłoś

tumiwisia, w urzędzie nie nauczyli czytać ze zrozumieniem? Piszę ze ogłaszanie wyroku bez prawomocności jest sztuczką. Ale nie wymagam za dużo.

SzoPracz 14.11.2014 20:54
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

Skoro kieca też kłamie to Gawęda może zrobić to samo by się odegrać. Prawomocny wyrok czy nie z dupy to się nie wzięło. Jakby KW PiS mówił prawdę to by się obronił na pierwszej rozprawie.

tusktopies 14.11.2014 20:53
oceniono 10 razy
8
Zgłoś

I tak Kieca jest kłamcą i cały Wodzisław ma z niego beke. Nie wygra wyborów, bo nikt go nie lubi :)

gyniuś 14.11.2014 20:49
oceniono 10 razy
-4
Zgłoś

Nosił Wilk razy kilka ponieśli i Wilka - w tej partii to norma niema się co dziwić.

zxc 14.11.2014 20:46
oceniono 8 razy
4
Zgłoś

wyrok jest nieprawomocny więc radzę póki co wstrzymać się z komentarzami.

tumiwisia 14.11.2014 20:43
oceniono 10 razy
-4
Zgłoś

Wyrok sądu to dla ciebie sztuczka marketingowa? Nie kompromituj się.

elektryk 14.11.2014 20:30
oceniono 9 razy
3
Zgłoś

Jasne, bo kandydatowi z innej partii to już kłamstwo przystoi? A poza tym wyrok musi być prawomocny żeby o nim mówić. Dziś to sztuczka marketingowa, jak cała zresztą kampania.

tumiwisia 14.11.2014 20:26
oceniono 10 razy
-4
Zgłoś

Kłamstwo jest kłamstwem i nie przystoi kandydatowi na prezydenta. Zwłaszcza takiemu, co wychodzi z partii, w której podobno najważniejsze są prawo i sprawiedliwość. Wstyd.

Ewelinak 14.11.2014 20:10
oceniono 11 razy
-5
Zgłoś

Dokładnie. Jesli w czasie wyborów on i jego ludzie sięgają po KŁAMSTWA to co będzie dalej. Panu Gawędzie Wodzisław mówi NIE!