Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jerzy Glenc przez pomyłkę napisał, że współpracował z SB

Jerzy Glenc, który jest jednym z pięciu kandydatów na wójta w zbliżających się wyborach samorządowych narobił sobie sporego bigosu. Wskutek błędu w oświadczeniu lustracyjnym, przez kilka dni na obwieszczeniach Gminnej Komisji Wyborczej przy jego nazwisku figurowała adnotacja o tym, że był współpracownikiem organów bezpieczeństwa PRL.

Jerzy Glenc przez pomyłkę napisał, że współpracował z SB

Kandydat z przeszłością w bezpiece?

Sprawa ujrzała światło dzienne 23 października, kiedy na gminnych tablicach ogłoszeń zostały wywieszone obwieszczenia Gminnej Komisji Wyborczej w Gorzycach o kandydatach na wójta gminy. Przy nazwisku Glenca znalazła się informacja o oświadczeniu, z którego wynika, że pracował on, pełnił służbę i był współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Na mocy tej ustawy m.in. każdy kandydat na wójta musi złożyć oświadczenie lustracyjne.

To błąd

Zapytaliśmy Jerzego Glenca o jego współpracę z organami bezpieczeństwa. Ten w odpowiedzi  wyjaśnił, że adnotacja na obwieszczeniu była efektem błędu. - Co prawda oświadczenie wypisała mi inna osoba, która się pomyliła, ale ja się pod tym oświadczeniem podpisałem, więc to tak jakbym ja je sam wypisał. Nie mam do nikogo pretensji, bo to był po prostu mój błąd – wyjaśnia Jerzy Glenc. 28 października złożył do Gminnej Komisji Wyborczej w Gorzycach poprawione oświadczenie lustracyjne, wraz z oświadczeniem, w którym wyjaśnia, że błędnie zinterpretował przepisy ustawy lustracyjnej przez co poprzednie oświadczenie lustracyjne zostało błędnie wypełnione.

Sprawa wyjaśniona, ale zaszkodzić może

Cała sprawa, choć została już definitywnie wyjaśniona, to może Jerzemu Glencowi zaszkodzić. Tego samego dnia, w którym złożył on poprawione oświadczenie lustracyjne Gminna Komisja Wyborcza opublikowała nowe obwieszczenia o kandydatach na wójta. Już bez adnotacji o agenturalnej przeszłości jednego z kandydatów. Tyle, że w międzyczasie na jednym z gminnych portali internetowych dość mocno komentowano całą sprawę. Również do naszej redakcji w ostatnich dniach wpłynęły dwa maile z prośbą o zweryfikowanie informacji o współpracy Glenca z bezpieką PRL. - Chcę wiedzieć czy osoba, na którą mam zamiar głosować rzeczywiście współpracowała ze służbami bezpieczeństwa – pisał do nas czytelnik.

41 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
yo 21.11.2014 18:12

@filip2002: HA! Mamy cię spamerze oślizły! pod innym artykułem piszesz jak to gmina ma najlepszego wójta w ostatnim 25 leciu a tutaj udajesz, że popierałeś Glenca! Myślałeś że jesteś chytry, ale niestety...buhahahaha

filip2002 21.11.2014 18:05

Jurku a tak w ciebie wierzyłem a ty się sprzedałeś ale pamiętaj wyborcy mają swój rozum i wybiorą kogo chcą a tobie tego nie zapomną

maczo 20.11.2014 22:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

maczo 14.11.2014 12:46
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

jak byś nie wiedział był przetarg mogłeś przystąpić i zaoferować np. 550 tyś i byłbyś 50 do przodu a osobiście jestem pewny że jesteś z rodziny Glenca

maczo 14.11.2014 12:42
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

daro przeczkole i wszystko jasne przedszkole zero oliwy w głowie

daroxxxxxx 14.11.2014 11:22
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

" Alibaba " za ile byś wybudowała wiec takie przeczkole ty ??
jeśli byś budowałaś dom to 500tys powinno ci starczyć
takie przeczkole jest większe o ile od domu , dwa , trzy ?
a przeczkole ma zakończył się na 5 milionach

" maczo "nie kandyduje i nie jestem z rodziny i niewiem co tam jeszcze sobie myslisz ale wiem co pisze

maczo 13.11.2014 14:57
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Jak czytam te komentarze daro czy janeczki to mam wrażenie, że to pisze jedna a ta sama osoba na dodatek kandyduje lub jest z rodziny kandydata na Wójta

Alibaba 13.11.2014 11:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do janeczki33 - daroxx nie ma racji, bo się nic nie odzywa, wie że pisze głupoty i nieprawdę. To samo tyczy się również ciebie, bo gdybyś była zorientowana to byś wiedziała, że budowa przedszkola idzie w ekspresowym tempie i w lutym 2016 dzieciaki pójdą do przedszkola. Właśnie dzięki, twoim zdaniem "niegospodarności" wójta, gmina będzie mogła odzyskać prawie 1,5 mln zł ze środków UE. Gdyby budowa zaczęła się rok wcześniej, na żadne pieniądze z UE nie moglibyśmy liczyć. Zatem zorientuj się najpierw co w trawie piszczy, a dopiero później pisz głupoty. Każdy podejmuje lepsze bądź gorsze decyzje, również obecny wójt, ale niestety nie widzę spośród kandydatów nikogo lepszego. Katryniok - populista, Szczęsny - karierowicz, Jakubczyk - ciepła klucha i marionetka, Glenc - chłop do działań w terenie, a nie rządzenia gminą. I tyle...

janeczka33 13.11.2014 10:16
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Do Alibaby - daroxx ma racje, ten wójt jest niegospodarny. 4 lata temu w Turzy mówił, że za jego kadencji powstanie tu przedszkole. Jak to pójdzie w takim tempie, to przedszkole w Turzy powstanie przy 5 lub 6 kadencji tego nieudacznika, czyli gdy obecne przedszkolaki będą mieli dzieci. Czy P. Oślizło też z takim pośligiem biere pensja, napewno nie.
WYBORCY GMINY GORZYCE - POMYŚLCIE O ZMIANIE WÓJTA. Każdy inny niż Oślizło będzie dla nas lepiej. MUSI PRZYJŚĆ NOWE!!!.

Alibaba 13.11.2014 07:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do daroxxxx, nie chce mi się z tobą dużo dyskutować, więc żeby obnażyć twoją niewiedzę o gminie i pokazać jakie bzdury wypisujesz, zadam jedno pytanie. Ile pieniędzy już poszło na budowę przedszkola w Turzy ? Piszesz, że ty byś zrobił dwa przedszkola za tą kwotę, czyli za ile ? Słucham !

daroxxxxxx 13.11.2014 00:41
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

SB to bym przypisał naszemu panu Oślizło
nie wiem dlaczego tak to jest ale
wszyscy się boja pana G...... i knują spisek przeciwko niemu a on by tam zrobił porządek

kawałek drogi za biedronkom w Gorzycach nie umie zrobić masakra nie tylko tej....
dokończenie budowy przedszkola w Turzy a tyle pieniędzy już tam poszło ja bym za to dwa przedszkola wybudował
tyle nie przemyślanych inwestycji masakra i jakie długi nawet nie dawano zaciągali kredyt
kanalizacje zrobione żałośnie i za jakie kosmiczne pieniądze
remonty drug to łace tylko dziury o ile wogule coś robi
ale Czyżowice to tylko one się liczą po co im tyle aułt w straży OSP jak i tak gore strefa przemysłowa to Gorzyce byli pierwsi bo Czyżowice nie miał kto jechać bo byli w pracy
ogólnie pieniądzmi dotychczasowy wójt złe dysponował i przetargi finalizował źle
dużo innych rzeczy ma na koncie źle zrobionych i po co to wszystko
po co dwie gminy jak i tak tam nic nie idzie załatwić ale utrzymać je trzeba

janeczka33 11.11.2014 10:28
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Jak chcecie o Ośliźle to proszę : nasz pan wojt w swoim życiorysie pisze, że w 1984 roku wstąpił do policji. Niestety Piotrze wtedy to była końcówka stanu wojennego i była milicja. Aż taki chłopie masz zanik pamięci. Przez 7 lat służyłeś w Milicji Obywatelskiej, a co tam robiłeś to wiesz tylko Ty.

yo 10.11.2014 07:21

Czytając te wszystkie komentarze wychodzi na to, że WSZYSCY kandydaci są o kant stołu potłuc. Wszyscy o oprócz jednego z czyżowic o którym tu jakoś cicho, a który walczy o swoją ostatnią kadencję i działa na zasadzie "po nas choćby potop". Gmina balansuje na granicy przepaści finansowej i wg Regionalnej Izby Obrachunkowej z Katowic najprawdopodobniej do niej wpadnie.

lukus 08.11.2014 18:47

maczo masz racje wkoncu bedzie wyrok i to nie jeden bo na swoim koncie ma dwie nielegalne wycinki

maczo 08.11.2014 18:04

chodzi mi o sprawę wycinki drzew

maczo 08.11.2014 18:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Za niedługo Glenc dostanie zarzuty prokuratorskie co za tym idzie kara sądowa i po wójtowaniu

Alibaba 08.11.2014 11:05
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Idla, to nie są żadne bzdury tylko powszechnie panująca wśród większości mieszkańców opinia. Mało tego, jeśli Jakubczyk zostałby wójtem, to tak na prawdę będzie tylko marionetką w rękach wszechwiedzącego, nieomylnego, przemądrzałego i uważającego się za mistrza świata we wszystkim Sitka z Turzy. To przecież Sitas namówił naiwnego Jakubczyka do startu. Na tydzień przez zamknięciem list robili łapankę kandydatów dlatego ich lista kandydatów jest tak na prawdę bardzo słaba i jeśli jeden z nich się dostanie do rady to będzie ich wielki sukces.

123jan 07.11.2014 22:22

Czytając wyjaśnienia p. Glenca zastanawiam się jak można dać wypisać tak ważny dokument innej

osobie, chyba że była to osoba zaufana a wtedy należy przyjąć tezę że ona wiedziała czym zajmował

się p.Glenc i to napisała a on bez namysłu podpisał

idla 07.11.2014 22:21

Alibaba ty pewnie sie nadajesz tylko nie startujesz,tak można wywnioskować z twoich bzdur wypisywanych na forum

idla 07.11.2014 22:16

janeczka33 nie broń rzeczy nie do obrony,czy osoba która nie potrafi wypełnic prostego oswiadczenia to odpowiedni kandydat na wójta gminy? Wedlug mnie to prostak i tyle,tak jak tu wypisują leci na kase,ale się zagalopował

maczo 07.11.2014 19:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

mam nadzieję że to nie nastąpi

rogów 07.11.2014 18:48
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Pierdoły piszecie.Jak wybiorą pana G..na wójta to będzie bardzo dobrze.Auto z gminy,,star" obsłuży całą wieś,drzewo będziemy mieć za darmo nie tylko na zimę ale na kilka lat.Wszyskie iprezy rodzinne odbywać się bendą w remizie OSP za darmo.Tak praktywował to pan kandydat na wójta od lat ,więc będzie dobrze nie martwcie się drodzy wyborcy.

Alibaba 07.11.2014 17:52
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Z całym szacunkiem do Jakubczyka, ale naprawdę jest ciepłą kluchą i nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Książki może pisać, fotki na imprezach robić i…to wszystko. Poza tym, on podobno nawet nie ma prawa jazdy, więc jak wy to sobie wyobrażacie, na spotkania będzie jeździł autobusem, czy może zatrudni sobie szofera ?! I zaś dodatkowe koszty. Poza tym, wójt musi się prezentować reprezentacyjnie, a mu się do rzadko zdarza. Po prostu nikt go nie potraktuje poważnie. Sorry, ale ten pan to jakaś abstrakcja

maczo 07.11.2014 17:25
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Tyn Jakubczyk to takie ciepłe kluchy dobry do pisania książeczek namówił go Sitek aby nim manipulować jak zostanie vice i tyle

kater_tm 07.11.2014 12:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Widzę, że rodzinka pana G. chwali go wszędzie, na każdym forum ;) Mi się wydaje, że po prostu myślał, że nie wyjdzie to na światło dzienne, tak samo jak drzewa z Dąbków by nie ujrzały światła dziennego bo leżały by sobie dawno w piwnicach panów strażaków ;)

Alibaba 07.11.2014 11:01
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Czy ktoś mi wytłumaczy, dlaczego Szczęsny i Jakubczyk startują i na wójta i do powiatu !!!? Widać, że karierowicze i nic więcej, nie ważne jaki stołek byle by się gdzieś dostać. Jeśli ktoś startuje na dwa stanowiska to dla mnie oznaka słabości. Nie mają szans na wójta, więc łapią się czegoś innego. Gańba by ich było. Oby się nigdzie nie dostali.

rogów 06.11.2014 23:00

A tak szczerze to wole się wyyspać niż pisać o naszej nowej Władzy.Bezinteresownie nikt tam się nie ciśnie .

rogów 06.11.2014 22:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

janeczka 33 ty chyba jesteś z rodziny G,,,Wszyscy go chwalą jak są obok niego.Przejdz się do sklepu rano i i posłuchaj co ludzie mówią za ..jego plecami:

Alibaba 06.11.2014 22:45
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Jeszcze a propos prawdomówności Jakubczyka: cytat z Nowin: "W obrocie (jako kandydata na wójta) pojawia się również nazwisko Daniela Jakubczyka (...) Jego start jest jednak mało prawdopodobny. Sam zresztą w rozmowie z nami przecina wszelkie spekulacje. - To plotka – odpowiada gdy pytamy go o start w wyborach na wójta." Jak tacy ludzi mogą ubiegać się o funkcje publiczne ? i on chce żebyśmy mu zaufali ? Kpina !

rogów 06.11.2014 22:34
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

ha ha ha wiecznie wtopa u państa G.....

rogów 06.11.2014 22:31
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

Syn kierowcą w OSP( co miesiąc ok. 500 zl ), zięć palaczem w OSP płatne cały sezon,Opal wozi sobie autem ,,gminnym starem " i wiele innych przekrętów.To ma ma być kandydat na Wójta,A co będzie bo po wyborach jeśli si się dostanie ??????

Alibaba 06.11.2014 22:30
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Jeśli już jesteśmy przy "pomyłkach" to co sądzicie o tym, że Jakubczyk wypiął się na Gorzyczki, bo wszędzie podaje na obwieszczeniach i plakatach że zamieszkały w Turzy, a to oczywista nieprawda. Kolejny "prawdomówny" kandydat na wójta....hahaha Mam nadzieję, że 16-go listopada Gorzyczki odwdzięczą się mu za to.

janeczka33 06.11.2014 22:10
oceniono 7 razy
-7
Zgłoś

Wiela tu "mądrości" się leje, ale żaden z Was nie zrobił tela co PAN JERZ GLENC, Czapki z głów. Prawie wszyscy kandydaci sie go boją i opluwają. Gratuluja wszystkim krytykantom nieomylności, a szczególnie panu Katryniokowi.

crs1010 06.11.2014 20:17
oceniono 6 razy
-6
Zgłoś

Ludzie, nawet nie wiecie ile ten Pan zrobił już dobrego dla Gminy Gorzyce...

Damiano2389 06.11.2014 18:44
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wybiercie mie Zynka lepszy nie bydzie ,ale weselszy

maczo 06.11.2014 18:11
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

a te wszystkie plakaty i banery już mam dosyć gryzą się jeden z drugim Katryniok zakleja Glenca tyn zaś następnego jo już wola niech zostanie jak jest mi się w nasze Gminie podoba mamy lepie jak w innych ościennych gminach

maczo 06.11.2014 18:03
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

według mnie to on się nie pomylił tylko myślał że to nie wyjdzie i tyle

Rocco 06.11.2014 16:54
oceniono 10 razy
2
Zgłoś

Gmina Gorzyce jest w smutnej sytuacji,aktualny źle rządzi a kandydaci co jeden to większy.....wszyscy lecą na pensję kilkanaście tysięczną i nic dla mieszkańców taka prawda,radni to samo,powciskać rodzinkę na dobre stołki i pozamiatane.

idla 06.11.2014 16:50
oceniono 11 razy
11
Zgłoś

dajcie spokój taka osoba na wójta a nie może prostego oswiadczenia wypisać?

jaco 06.11.2014 16:31
oceniono 8 razy
-2
Zgłoś

Lepszy on niż aktualny...