środa, 22 października 2014

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

Piękny biust w złomie po raz drugi

27.01.2012 11:03 | 24 komentarze | 2 987 odsłony | e

Kształtne piersi ozdobione stalowymi rurkami, kolczastymi kołami i przerdzewiałymi drutami – tak wygląda kalendarz na 2012 rok wydany przez Olmet, śląską firmę z branży złomowej. Zeszłoroczne akty z kalendarza zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie Vidical. Czy w tym roku kalendarz znów zostanie wyróżniony?

Piękny biust w złomie po raz drugi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podobnie jak w zeszłym roku, zdjęcia do kalendarza wykonała bytomska artystka Veroniq Zafon. W kalendarzu na rok 2011, elementy tarnogórskiego złomowiska posłużyły jako motyw przewodni każdego zdjęcia. Fotografie przedstawiały m.in. starą pralkę i fragment lokomotywy, na których pozowały nagie gimnastyczki. Zdjęcia z tegorocznego wydania również przedstawiają nagie kobiety i przedmioty ze złomowiska jednak są one w artystyczny sposób wyeksponowane na nagim ciele, tworząc unikatową biżuterię. Wszystkie 12 zdjęć składa się na serię Materia nieZŁOMnie inspirująca. Olmet planuje wydać kalendarz także w przyszłym roku. – Zeszłorocznym kalendarzem zapoczątkowaliśmy serię unikatowych realizacji, których tematem jest złom i kobiety. Jednak, jeśli mówimy konkretnie o serii MATERIA nieZŁOMnie piękna i inspirująca, to chcielibyśmy zamknąć ją trzecim wydaniem w 2013 roku. Byłaby to pewnego rodzaju trylogia dotycząca stalowej materii w postaci złomu oraz płci pięknej – wyjaśnia Anna Lisek z Olmetu.
 
Akty pożądania
Kalendarze Olmetu stały się najbardziej pożądanym gadżetem w branży złomowej. Wydawanych jest tylko 200 sztuk i otrzymują go jedynie najważniejsi kontrahenci oraz partnerzy firmy. Jedynym miejscem, gdzie można było go kupić była aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest jednak jeszcze szansa, by móc powiesić u siebie na ścianie choć namiastkę dzieła Veroniq Zafon. –Do wyczerpania zapasów, każdy kto zezłomuje u nas samochód, otrzyma kalendarz z fotografią z serii Materia nieZŁOMnie inspirująca w wersji plakatowej – mówi Przemysław Oleś, prezes tarnogórskiego złomowiska.

(red.)