AZS Rafako Racibórz wygrał u siebie z SK JSW KOKS Radlin [NOWE ZDJĘCIA]

W raciborskiej Arenie Rafako siatkarze AZS grający w II lidze pokonali ekipę z Radlina 3:1. Przeczytaj relację na żywo.

Trener Radosław Gorski (z prawej) miał powody do zadowolenia

Relacja na żywo:

1. set [22:25]

Pierwszy set rozpoczął się najlepiej jak mógł dla drużyny AZS Rafako Racibórz. Prowadzenie po kilku minutach 9:4 z SK JSW KOKS Radlin wydawało się, że nie może się wymknąć spod kontroli, jednak błyskawicznie goście odrabiali straty i po chwili prowadzili z Rafako 14:11. Radlinianie skorzystali z okazji, że prowadzili w secie i dowieźli bezpieczne prowadzenie do końca seta, wygrywając go 25:22.

Kliknij i zobacz zdjęcia autorstwa Marka Kudera

2. set [25:21]

Druga odsłona derbów regionu jak się określa rywalizację pomiędzy Raciborzem a Radlinem rozpoczęła się walką punkt w punkt. Taki stan rzeczy miał miejsce do wyniku 10:10, później siatkarze Rafako prowadzili dwoma oczkami, ale przewagę stracili i było 16:16. Po długiej wymianie Radlin objął prowadzenie 17:16. Goście prowadzili już 21:19, ale gospodarze doprowadzili do remisu 21:21. Raciborski AZS zdobył kolejne trzy punkty i prowadził już 24:21. Bardzo dobrze serwował Andruszek. Ten sam zawodnik również dobrze przyjmował ataki Radlina co sprawiło, że jego koledzy mogli wyprowadzać groźne ataki i w konsekwencji AZS Rafako wyrównał stan meczu.

3. set [25:19]

Początek dla Radlina - 5:3. Po długiej wymianie Rafako doprowadziło do remisu 6:6. Raciborski AZS przy zagrywce Barczaka objął dwupunktowe prowadzenie, ale szybko je stracił. Niesamowicie długa wymiana dla AZS i ponownie gospodarze prowadzili (11:10). Przewaga raciborskiej ekipy wzrosła nawet do trzech punktów, ale tylko na moment, bo Radlin szybko wyrównał do stanu 14:14. Dobry blok, trochę szczęścia i błędy rywali sprawiły, że Rafako znów prowadziło trzema oczkami (18:15). Ponownie blok i już cztery punkty przewagi - przerwa dla trenera gości. Przez chwilę gospodarze prowadzili nawet pięcioma punktami. Blok w drużynie z Raciborza działał w tym momencie wspaniale (23:17). Świetna końcówka w wykonaniu gospodarzy dała im zwycięstwo w trzecim secie i prowadzenie w meczu.

4. set [25:21]

Początek dla Raciborza - 6:3. Radlin doprowadził do wyrównania (7:7), ale Rafako szybko odbudowało trzypunktowe prowadzenie, co skłoniło trenera Przybysza do wzięcia przerwy. Fantastyczna seria przy serwisie Pizuńskiego i świetnej grze zespołu dała prowadzenie AZS-owi 15:9. Trener Radlina ponownie zmuszony wziąć przerwę. Po przerwie Pizuński zepsuł zagrywkę, ale to samo zrobili goście (16:11). Przy bezpiecznej przewadze AZS, trener Gorski wziął przerwę. Przewaga stopniowo się kurczyła (20:18). Nieporozumienie w rozegraniu akcji po stronie AZS i było już tylko 22:21. Ponownie świetnie serwował Andruszek, a jego koledzy świetnie atakowali [24:21]. Blok Wilga-Lipiec skończył mecz. AZS Rafako Racibórz pokonał SK JSW KOKS Radlin 25:21 i w całym meczu 3:1.