Rudy wywożą komplet punktów ze Studziennej

W niedzielne popołudnie na boisku w Studziennej do walki stanęła miejscowa drużyna, LKS Studzienna oraz aktualny wicelider raciborskiej A klasy, LKS Buk Rudy.

Zadanie ekipie Beniamina Miery ułatwili gospodarze, gdy w 35. minucie spotkania Krzysztof Złoczowski strzelił bramkę samobójczą. Do przerwy wynik meczu nie uległ zmianie. Niespełna po pięciu minutach od rozpoczęcia drugiej połowy, młody napastnik rudzkiej drużyny, Jakub Kazaniecki podwyższył wynik spotkania na 0:2. W 53. minucie ponownie do bramki celnie strzelił Jakub Kazaniecki. Wynik na 0:4 podwyższył Mariusz Wanglorz. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył w 78. minucie Damian Grabowski, następnie bramkarz drużyny przyjezdnej sfaulował w polu karnym, w wyniku czego główny arbiter spotkania podyktował rzut karny. Adam Kiełtyka nie zmarnował okazji na zmniejszenie przewagi Rud i skierował piłkę do siatki. Podobna sytuacja miała miejsce w ostatniej minucie meczu, ale tym razem rzut karny został podyktowany dla drużyny gości. Adam Bok ustalił wynik meczu na 2:5.

LKS Studzienna- LKS Buk Rudy 2:5 (0:1)

Damian Grabowski 78., Adam Kiełtyka 84. - Krzysztof Złoczowski 35.-sam., Jakub Kazaniecki 49., 53., Mariusz Wanglorz 62., Adam Bok 90.

Żółte kartki: Mateusz Pientka 42. (LKS Studzienna), Ryszard Morgała 83. (LKS Buk Rudy)

Sędziowali: Antoni Krybus, Łukasz Sytnik, Paweł Front ( KS Racibórz)

LKS Studzienna: Dawid Waniek, Mateusz Pientka, Mateusz Janik, Marcin Psota (78. Grzegorz Wicha), Patryk Gurk, Adrian Szymiczek (85. Bartosz Biernacki), Adam Kiełtyka, Krzysztof Złoczowski (85. Robert Gurk), Damian Grabowski, Dawid Marcinek (46. Franciszek Heflinger), Jacek Świerczyński oraz Mateusz Mamczur. Trener: Marek Pikuła, obsługa medyczna: Stefan Niedźbała, kierownik drużyny: Andrzej Wieczorek.

LKS Buk Rudy: Ryszard Morgała, Artur Bębenek, Łukasz Moric, Marcin Bok, Michał Wilczek, Przemysław Humski (66. Adam Bok), Beniamin Miera, Mateusz Procek, Adam Tworuszka (61. Patrycjusz Salamendra,), Mariusz Wanglorz, Jakub Kazaniecki (63. Dawid Towarnicki )oraz Szymon Krzyżanowski, Daniel Duda, Mikołaj Okulicki, Oliwer Miera. Trener: Beniamin Miera, obsługa medyczna: Henryk Bok, kierownik drużyny: Piotr Tworuszka.