Porażka AZS Rafako z Winner Czechowice-Dziedzice [ZDJĘCIA]

W hali w Rudniku odbył się spotkanie dwudziestej kolejki drugiej ligi siatkówki męskiej między AZS Rafako Racibórz a MTS Winner Czechowice Dziedzice. Podopieczni Radosława Gorskiego ponieśli bolesną porażkę 1:3.

AZS Rafako Racibórz - Winner Czechowice Dziedzice 1:3 (23:25, 25:21, 25:27, 18:25)

1 set

Wyjściowy skład raciborskiej drużyny prezentuje się następująco: Błaszczok, Gonsior, Lipiec, Raniszewski, Nowacki, Wilga, Pilichowski.

Kilkoma świetnymi akcjami rozpoczęli siatkarze AZS Rafako. Dobra passa nie trwała jednak długo, prowadzenie 5:3 zamieniło się na wyrównanie. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem efektowych ataków obu drużyn. Duża rolę w pierwszym secie odegrały błędy własne. Do stanu 19:17 dla gości z Czechowic-Dziedzic postawa zawodników Rafako nie wyglądała najlepiej. Przetrzymali jednak trudne chwile i zaczęli odrabiać kilkupunktową stratę. Końcówka tej partii meczu to gra punkt za punkt, aż do korzystnego rostrzygnięcia - po pięknym ataku w środek pola na 24 do 23 i skuteczny blok, dający 25 punkt) dla ekipy przyjezdnej.

2 set

Znów dobrze zaczynają gospodarze, jednak gracze Winnera dosyć szybko odrabiają straty. AZS goni wynik aż do stanu 9:9. Nie łapią jednak wiatru w skrzydła i po dwóch niefortunnych akcjach mają dwa punkty straty do rywala. Odrabiają na 10 do 11, ale przeciwnicy mocnym atakiem ponownie wychodza na dwupunktowe prowadzenie. Winner zachowuje bezpieczną przewagę punktową.

Raciborscy siatkarze nie spuszczają głów i walczą o wyrównanie, udaje im się doprowadzić do wyniku 15:15.

Po raz pierwszy od dawna Rafako prowadzi. Przy stanie 19:17, błąd na zagrywce i jest 19:18. Marcin Gonsior kończy akcje, przewaga raciborzan wzrasta. Kolejny raz Gonsior, mamy 21 punkt. 24 do 20 i AZS Rafako ma kilka piłek setowych... Zła zagrywka rywali i mamy wyrównanie w setach.

3 set

Rafako zaczyna z impetem. Zawodnicy z Raciborza bardzo szybko wychodzą na prowadzenie 5:2. Gospodarze zachowują bezpieczną przewagę, piłka po ataku Pizuńskiego ociera się o blok rywali i jest już 11:6.

Rafako nie przypomina zespołu z dwóch pierwszy setów. Gospodarze grają bardzo pewnie, mocno atakują, a współpraca między nimi wygląda naprawdę solidnie, czego dowodem może być prowadzenie 16:10.

Przed końcem seta podopieczni Radosława Gorskiego tracą nieco kontrolę nad przebiegiem meczu, wykorzystują to goście, którzy niwelują przewagę rywali do dwóch punktów. Końcówka może okazać się nerwowa, Rafako prowadzi zaledwie jednym punktem. Blok gospodarzy i cenny punkt na koncie.

Siatkarze z Czechowic-Dziedzic trafiają w aut i raciborzanie mają piłkę setową.

Niestety marnują trzy piłki setowe z rzędu. Spore kontrowersje wokół ostatniej decyzji sędziego, ale trzeba grać dalej.

Niestety dla AZS Rafako goście wyrównują, a w kolejnej akcji wychodzą na prawodzenie i to oni mają set ball. Błąd po stronie raciborskiej drużyny, która przegrywa trzeciego seta.

4 set

Jako pierwsi zagrywają gospodarze - niestety w aut. Przy staie 5:1 dla MTS Winner Czechowice-Dziedzice o czas prosi trener Radosław Gorski. Mecz zdecydowanie nie układa się po myśli Rafako.

Raciborski zespół wychodzi z opresji i odrabia straty, nadal jednak rywale prowadzą przynajmniej dwoma oczkami.

Winner jest bezlitosny dla naszych siatkarzy, prowadzi 11:6.

Fatalny set w wykonaniu raciborzan. Winner odkrywa wszystkie mankamenty drużyny Rafako. Przyjezdni prowadzą 18:12 i chyba nawet najwięksi optymisci nie wierzą już w wygraną gospodarzy.

Mimo prób odrobienia pokaźnej straty Rafako przegrywa czwartego seta i cały mecz.