Gminne derby pełne kontrowersji. Trzy punkty pojechały do Rud [ZDJĘCIA]

W niedzielne popołudnie na stadionie w Kuźni Raciborskiej spotkały się dwie drużyny za miedzy- KS Stal Kuźnia Raciborska i LKS Buk Rudy. Nie obyło się bez przykrych incydentów.

Po kilku minutach od rozpoczęcia meczu, spotkanie musiało zostać przerwane z racji odpalenia rac przez kibiców Stali, wynikiem czego było zadymienie boiska. Sam mecz był typowym spotkaniem walki, nie było to jednak  wielkie widowisko piłkarskie. Każda z drużyn miała świadomość  o sile przeciwnika, co wzbudzało wzajemny respect.  Nerwy szybciej zostały opanowane w szeregach rudzkich piłkarzy i po szybkiej kontrze w 13. minucie  prowadzenie swojemu zespołowi dał Mariusz Wanglorz. Kolejną sytuację bramkową wykorzystuje Artur Bębenek i na przerwę goście schodzą z dwubramkową przewagą. Początek drugiej połowy to przewaga zawodników gospodarzy, jednak po błędzie obrońcy zostaje podyktowany rzut karny dla drużyny przyjezdnych. Pewnym egzekutorem okazał się Tomasz Bok. Minutę później wynik meczu na 1:3 ustalił zawodnik gospodarzy, Damian Hareńczuk. Emocje nie opadły aż do końca meczu, a może i dłużej i po kontrowersyjnej decyzji sędziego w 75. minucie spotkania, boisko opuścił Mateusz Procek w wyniku otrzymania drugiej żółtej kartki oraz bramkarz gospodarzy- Jacek Herok otrzymał czerwoną kartkę.

Jak na spotkanie derbowe przystało, mecz przyciągnął wielu sympatyków piłki nożnej. Niestety nie obyło się bez przykrych incydentów z kibicami w roli głównej. Po końcowym gwizdku, gdy piłkarze schodzili już do szatni, jeden z kibiców Kuźni Raciborskiej zaatakował rudzkiego piłkarza, uderzając go w twarz z pięści. Gdy już wszyscy myśleli, że sytuacja została opanowana, a kibice rozeszli się do domów, bus którym przyjechali goście został obrzucony kamieniami przez wcześniej już wspomnianych kibiców gospodarzy. Interweniować musiała policja.

KS Stal Kuźnia Raciborska- LKS Buk Rudy 1:3 (0:2)

Damian Hareńczuk 61.- Mariusz Wanglorz 13., Artur Bębenek 42., Tomasz Bok 60.

Żółte kartki: Mateusz Procek 37. i 75., Łukasz Moric 41. ( obaj LKS Buk Rudy), Marcin Hómin 39., Wojciech Kilian 72. (obaj KS Stal Kuźnia Raciborska)

Czerwone kartki: Mateusz Procek 75. (LKS Buk Rudy), Jacek Herok 75. (KS Stal Kuźnia Raciborska)

Sędziowali: Grzegorz Wojda, Wacława Błaszczok Zdzisław Matysiak (KS Racibórz)

KS Stal Kuźnia Raciborska: Jacek Herok, Łukasz Żak, Cezary Puzio (85. Łukasz Kijas), Wojciech Kilian, Mateusz Kot, Rafał Żymełka, Tomasz Jacek, Sebastian Dziadura (82. Daniel Gławenda), Damian Hareńczuk,  Marcin Hómin, Krzysztof Szabałowski (80. Szymon Szabałowski) oraz  Mariusz Bieniewski, Mateusz Szymczyk. Trener: Henryk Manek, obsługa medyczna: Jan Filas, kierownik drużyny: Ryszard Węglarz.

LKS Buk Rudy: Ryszard Morgała, Michał Wilczek, Łukasz Moric, Marcin Bok, Artur Bębenek, Tomasz Bok (83. Dawid Towarnicki), Przemysław Humski (90. Arkadiusz Gaszka), Mateusz Procek, Adam Bok (66. Łukasz Wenglorz), Mariusz Wanglorz, Jakub Kazaniecki oraz Szymon Krzyżanowski, Beniamin Miera. Trener: Beniamin Miera, mazażysta: Henryk Bok, kieronik drużyny: Piotr Tworuszka.