Emocje i pięć goli w Jejkowicach

Ciekawy mecz oglądali widzowie zgromadzeni w minioną sobotę na boisku w Jejkowicach, gdzie tamtejsza Jedność pokonała LKS Zameczek Czernica 3:2 (3:0).

Już pierwsza akcja meczu zakończyła się bramką dla miejscowych. Mający za sobą grę w II lidze Wojciech Dudek ogrywając Adriana Derę odważnie wszedł lewą stroną w pole karne i został sfaulowany przez Jana Krupińskiego. Karnego na bramkę zamienił inny eks-drugoligowiec Artur Mościcki. Jejkowice dalej atakowały, ale z biegiem czasu coraz śmielej poczynała sobie Czernica, która w kilku sytuacjach była bliska wyrównania. Przyjezdni mieli podczas tego fragmentu gry sporo pretensji do sędziego, którego kilka decyzji można uznać za bardzo kontrowersyjne. W końcówce pierwszej połowy Jedność jednak włączyła drugi bieg i zdobyła kolejne dwa gole. W 41. minucie dobre podanie z prawej strony dostał Łukasz Wojaczek, który precyzyjnym strzałem przy krótkim słupku pokonał Remigiusza Danela. Tuż przed przerwą wynik podwyższył kolejny były drugoligowiec Roland Kachel, który strzałem z linii pola karnego przełamał palce golkiperowi gości.

Wydawało się, że już jest po meczu, ale po zmianie stron beniaminek okręgówki z Czernicy pokazał pazur, a gospodarze zupełnie oklapli. W 47. minucie rzut wolny z głębi pola wykonywał Tomasz Przeliorz. Prostopadła piłka trafiła na głowę Mateusza Bugdoła, a następnie rykoszetem odbiła się od zawodnika z Jejkowic Grzegorza Piełki i wpadła do bramki - 3:1. W 62. minucie Czernica zdobyła kontaktową bramkę. Łukasz Sell idealnym prostopadłym podaniem za obrońców obsłużył Rafała Wójta, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi miejscowych. Chwilę później za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Bugdoł. Czernica grając w liczebnym osłabieniu toczyła jednak wyrównaną walkę z rywalem i przy większym szczęściu mogła ten mecz zremisować. Pod bramkę gospodarzy na kilka minut powędrował nawet bramkarz gości, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.
Łukasz Kozik

LKS Jedność Jejkowice - LKS Zameczek Czernica 3:2 (3:0)

1:0 - Mościcki (2. karny po faulu Krupińskiego)

2:0 - Wojaczek (41.)

3:0 - Kachel (45.)

3:1 - Bugdoł (47. asysta Przeliorz)

3:2 - Wójt (62. asysta Sell)

Jejkowice: Daniel Cichecki - Krzysztof Wypchoł, Szymon Adam, Maciej Węgrzyk, Roland Kachel, Adam Paprotny, Artur Mościcki, Grzegorz Piełka (65. Krzysztof Piełka), Wojciech Dudek (80. Łukasz Kubica), Dariusz Odon, Łukasz Wojaczek.

Czernica: Remigiusz Danel - Tomasz Przeliorz, Robert Kuczmaszewski, Jan Krupiński (46. Sebastian Łuczak) - Mateusz Bugdoł, Adrian Choroba - Andrzej Nowak (60. Paweł Basik), Damian Dziadek (46. Piotr Kobeszko), Adrian Dera - Łukasz Sell, Rafał Wójt.

Żółte kartki: Kuczmaszewski, Bugdoł, Sell, Krupiński.

Czerwona kartka: Bugdoł (za dwie żółte)

Sędziowali: Jakub Kołodziejczyk (główny), Sławomir Sobiesiak i Marcin Froch (asystenci) z KS Bytom.