Siatkarki z Wodzisławia w półfinale Mistrzostw Polski!

Młodziczki Zorzy Wodzisław wciąż niepokonane. Właśnie wygrały ćwierćfinałowy turniej, który w dniach 20-22 marca rozgrywany był w Wodzisławiu i awansowały do gier półfinałowych.

Faworyt pobity

Na turniej do Wodzisławia przyjechało 6 drużyn. Zostały one podzielone na dwie grupy. Po meczach grupowych, najsłabsze ekipy z każdej grupy grały o miejsce. 5. Reszta drużyn rywalizowała o miejsca 1-4. Awans uzyskały 2 najlepsze. Zorza miała w swojej grupie B faworyta turnieju Czwórkę Aleksandrów Łódzki. Pierwszy rywalem była jednak ekipa MKS Andrychów. Wodzisławianki pewnie wygrały pierwszego seta, ale już w drugim spisywały się znacznie słabiej i przegrały go w słabym stylu. Wydawało się, że Zorza może mieć kłopot z wygraniem decydującego starcia (młodziczki grają do dwóch wygranych setów, a nie jak w dorosłej siatkówce do trzech). Ostatecznie sytuacja została opanowana a gospodynie turnieju wygrały 2:1. Naprawdę ciężki sprawdzian czekał je jednak dopiero w meczu ze wspomnianą Czwórką Aleksandrów Łódzki. I pierwszy set wodzisławiankom nie wyszedł. Za to w kolejnych zawodniczki Zorzy wspięły się na wyżyny możliwości. Najpierw wyrównały stan meczu, wygrywając do 16, a w decydującym starciu rozbiły rywalki do 12! Zorza zajęła więc 1. miejsce w grupie, ułatwiając sobie drogę do ostatecznego tryumfu. 2. miejsce zajęła ekipa Czwórki Aleksandrów Łódzki. Z kolei w grupie A wygrała ekipa Impelu Gwardii Wrocław, przed Tauronem Banimexem Dąbrowa Górnicza. I to te cztery drużyny miały rozstrzygnąć między sobą kwestię zwycięstwa i awansu.

Koncertowa gra w finale

Najpierw dość niespodziewanie Czwórka Aleksandrów przegrała po dwóch zaciętych setach z Gwardią Wrocław. Tym samym faworyt turnieju nie liczył się już w grze o awans. W drugim meczu Zorza podejmowała Dąbrowę Górniczą i wygrała gładko w dwóch setach. W meczu trzecim Czwórka pokonała 2:0 Dąbrowę Górniczą i stało się jasne, że awans do półfinału wywalczyły Zorza i Gwardia Wrocław. Do rozstrzygnięcia pozostało jedynie, która drużyna wygra turniej, a która będzie musiała zadowolić się awansem z drugiej pozycji. Mecz finałowy zacięty był tylko w pierwszym secie, wygranym ostatecznie przez Zorzę. W drugim niesione głośnym dopingiem wodzisławianki nie dały rywalkom najmniejszych szans i wręcz zmiotły je z parkietu, wygrywając do 10! Zorza jako jedyne drużyna nie przegrała w tym turnieju meczu i bezapelacyjnie została najlepszą jego drużyną.

Półfinał w Wodzisławiu?

Trener wodzisławianek Andrzej Brzezinka, nie krył po ostatnim meczu zadowolenia. - To był piękny turniej. W pierwszym meczu mieliśmy trochę problemów, ale też wynikało to z tego, że mając świadomość trudów turnieju wpuściłem na boisko drugi garnitur. Zakładałem, że ten mecz po prostu musimy wygrać i wygraliśmy, choć nie bez problemów. Kluczowy był dla nas drugi mecz turnieju, czyli pojedynek z Czwórką Aleksandrów Łódzki, teoretycznie najsilniejszą drużyną turnieju. Wygraliśmy również i ten mecz, potem kolejny z Dąbrową Górniczą i na koniec z Gwardią Wrocław. Ja się cieszę, że ten zespół ciągle ma w sobie pasję, pozwalającą na odnoszenie kolejnych, seryjnych zwycięstw. Przecież rozegrał już w tym sezonie 34 mecze bez porażki, w tym 4 w ćwierćfinale mistrzostw kraju. Teraz czekamy na turniej półfinałowy, który odbędzie się w połowie kwietnia. Jako zwycięzca ćwierćfinału mamy 50 procent szans na to, że również półfinał odbędzie się w Wodzisławiu – skomentował występ swoich podopiecznych trener Brzezinka.